В NASA по-новому поглянули на сонячні структури, які створюють надшвидкісний сонячний вітер

You are currently viewing В NASA по-новому поглянули на сонячні структури, які створюють надшвидкісний сонячний вітер

Вчені NASA об’єднали дані і передову обробку зображень, щоб отримати нове уявлення про сонячні структури, відповідальні за створення сонячного потоку високошвидкісного сонячного вітру. Дослідження включає в себе перший погляд на відносно невеликі структури на Сонці, відомі як пір’я. Невеликі структури можуть допомогти вченим зрозуміти, як і чому виникають хвилювання в сонячному вітрі.

Сонячний вітер є рушійною силою магнітного впливу Сонця, який простягається на мільярди миль далеко за орбіту Плутона. Зміни в сонячному вітрі створюють космічну погоду, яка впливає на планети, людей і роботів-дослідників в Сонячній системі.

Вчені виявили, що останнє дослідження показало, що раніше невивчені особливості, розташовані поблизу поверхні Сонця, відіграють вирішальну роль у характеристиках сонячного вітру. У дослідженні підкреслюється важливість дрібних структур і процесів на Сонці для розуміння великомасштабних сонячних вітрів і космічної погоди.

Сонячний вітер контролюється дуже складними магнітними силами в атмосфері Сонця. Поверхня Сонця пронизана мінливою комбінацією замкнутих контурів магнітного поля і відкритих силових ліній магнітного поля, що прямують в сонячну систему. Деякі області відкритого магнітного поля на Сонці можуть створювати корональні діри або плями щодо низької щільності, які виглядають як темні плями на деяких ультрафіолетових зображеннях Сонця. Часто всередині цих корональних отворів знаходяться гейзери з сонячного матеріалу, які течуть назовні до сонця, іноді протягом декількох днів, і звуться шлейфами. Сонячні шлейфи здаються яскравими в екстремальних ультрафіолетових променях, які легко побачити за допомогою Обсерваторії сонячної динаміки NASA.

Дослідники говорять, що ці шлейфи грають велику роль в створенні високошвидкісного сонячного вітру, тому що вони є областями особливо щільного сонячного матеріалу у відкритому магнітному полі. Дослідники використовували спостереження з високою роздільною здатністю з Обсерваторії сонячної динаміки NASA для спостереження за шлейфами поряд з новою технікою обробки зображень, розробленою спеціально для роботи. Команда виявила, що шлейфи складаються з набагато дрібніших ниток матеріалу, званого пір’ям.

Хоча на зображеннях весь шлейф тягнеться приблизно на 70 000 миль, ширина кожної пір’їнки складає всього кілька тисяч миль. Це дослідження є першим разом, коли вчені спостерігали чіткі обриси пір’я.

Джерело: root-nation.com