В Україні створено об’єднання інноваційно-космічних кластерів

You are currently viewing В Україні створено об’єднання інноваційно-космічних кластерів

20 січня 2022 року в Одесі відбулася Об’єднавча конференція регіональних інноваційно-космічних кластерів України.

Вона пройшла за ініціативи Наццентру управління та випробувань космічних засобів, Державного космічного агентства України, підтримки Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України та сприяння Одеської обласної державної адміністрації. Метою конференції став обмін передовим досвідом діяльності регіональних інноваційно-космічних кластерів «Причорноморський», «Полісся», «Слобожанщина» та Дніпровського космічного кластеру із впровадження космічних технологій у регіональний розвиток та підтримки інновацій в космічній діяльності.

Нагадаю, нещодавно відбувся запуск вітчизняного супутника «Січ-2-30» на ракеті SpaceX.

«Його запуск започаткував нову фазу космічної програми України. Ця інформація має велику цінність для розвитку різних галузей економіки, в екологічній, аграрній, оборонній сферах та моніторингу надзвичайних ситуацій та прогнозуванні різних ризиків», – зазначив на брифінгу голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Також у ході конференції було оголошено про створення Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів, яке сприятиме співпраці українських космічних підприємств з міжнародними компаніями.

Таке об’єднання кластерів дасть нового імпульсу розвитку космічної галузі, сприятиме співпраці українських підприємств з міжнародними компаніями у створенні спільних продуктів та сервісів, в тому числі інтеграції України у структури Європейського космічного агентства та інших міжнародних організацій. Новостворене Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів отримало підтримку на державному рівні, підтримку місцевої та обласної влади Одещини, а також підприємців, зокрема, ТОВ «Промислово-торговельної компанії Шабо».

До речі, винороби Шабо, спільно з НЦУВКЗ та ДКА, підготували ексклюзивний подарунок Ілону Маску – пляшку унікального українського вина з винограду, що вирощується тільки в Україні, та спеціальний вітальний лист. Цей презент було передано засновнику компанії SpaceХ 13 січня 2022 р. під час запуску вітчизняного супутника «Січ-2-30» на мисі Канаверал.

Одеська об’єднавча конференція відбулася всього за тиждень після запуску КА «Січ-2-30», за участі народних депутатів України, керівництва Державного космічного агентства, НЦУВКЗ, керівників обласних державних адміністрацій, представників об’єднаних територіальних громад, керівників вищих навчальних закладів, державних та комерційних підприємств України, і засвідчила на національному рівні зростаючу зацікавленість у використанні сучасних космічних технологій та посприяла налагодженню тісних зв’язків і розвитку співпраці між різними регіонами України.

Джерело: root-nation.com