Верховна Рада підвищила безмитний ліміт на посилки із закордону

You are currently viewing Верховна Рада підвищила безмитний ліміт на посилки із закордону

237 депутатів підтримали закон, згідно з яким Верховна Рада збільшує ліміт на безмитну доставку відправлень із-за кордону до €150. Це означає, що парламент сьогодні зробив крок назад і повернув стару норму про посилки. Окрім цього, закон також розширив перелік заборонених товарів для пересилки міжнародними відправленнями. Про це повідомляє прес-служба парламенту.

Якщо ж вартість товарів у посилці перевищуватиме €150 євро (але не більше €1000), одержувачу потрібно сплатити 10% ввізного мита та ПДВ, а базою для сплати буде сума різниці між вартістю посилки та лімітом у €150, йдеться у пояснювальній записці до документа.

Також зазначено, що колишній ліміт у €100 євро «призвів до стрімкого скорочення імпортних відправлень в Україну, зменшення доходів міжнародних поштових та міжнародних експрес-перевізників та активізації «сірих» схем ввезення товарів через кордон». Свого часу зниження безмитного ліміту призвело до тривалішої обробки міжнародних поштових відправлень. Тому пропозицію підняти ліміт вартості міжнародних посилок підтримали оператори поштового зв’язку та експрес-перевізники.

За час пандемії та карантинів, пов’язаних із поширенням коронавірусу, звички українських покупців змінилися, і частка покупок онлайн, у тому числі й з-за кордону, суттєво зросла. Укрпошта збільшила обслуговування міжнародних посилок на 55%, а доходи від цих операцій – на 66% за підсумками трьох кварталів 2021 року.

Нагадаю також, 7 жовтня Нова Пошта оновила тарифи на доставку товарів із зарубіжних інтернет-магазинів. Ставка нового тарифу залежать від маси посилки: чим більша маса – тим менша вартість доставки в розрахунку на 0,5 кг ваги посилки. Наприклад, доставка посилки з американських інтернет-магазинів вагою до 1 кг обійдеться клієнтові в $5 за 0,5 кг, від 1 до 5 кг – $3,80, а посилки вагою понад 5 кг доставлятимуться за $3,60 за 0,5 кг, пояснюють у компанії. Оновлені тарифи стосуватимуться доставки з інтернет-магазинів усіх країн, що представлені на платформі NP Shopping: США, Китай, Туреччина, Німеччина, Польща і Велика Британія.

Джерело: root-nation.com