Всі звинувачення на адресу Росії “безпідставні” – “Газпром” про дефіцит газу в Західній Європі

You are currently viewing Всі звинувачення на адресу Росії “безпідставні” – “Газпром” про дефіцит газу в Західній Європі

Представник російської компанії-монополіста Олексій Купріянов заявив, що дефіцит природного газу виник у Західній Європі через відсутність заявок на його постачання, а не з вини “Газпрому”.

“Всі звинувачення на адресу Росії та “Газпрому” в тому, що ми даємо мало газу на європейський ринок, є абсолютно безпідставними і неприйнятними і не відповідають дійсності”.

“І не треба звинувачувати “Газпром”. Краще подивитись у дзеркало”.

“Цього року “Газпром” поставив до Німеччини за контрактом 50,2 млрд м³ – це на 5,3 більше, ніж минулого року”.

Деталі: Своє твердження менеджер “Газпрому” пояснив тим, що частина клієнтів, “зокрема з Франції та Німеччини, вже повністю вибрали всі свої річні контрактні обсяги і, відповідно, більше не виставляють заявок на постачання газу, а “Газпром” бронює транспортні потужності, виходячи з наявних заявок, а не навпаки”.

Наразі, заявив Купріянов, “за наявними даними, спостерігається фізичний реверс газу з Німеччини до Польщі і, зважаючи на все, в Україну в обсязі від 3 млн до 5 млн м³ на добу”, а піднімають газ із підземних сховищ у Німеччині.

За словами офіційного представника “Газпрому”, у 2021 році поставлено більше газу, ніж за попередній рік, до Італії, Німеччини, Туреччини, Болгарії, Сербії, Данії, Фінляндії, Польщі.

Натомість, в Європі кажуть, що “Газпром” штучно створює дефіцит природного газу, зупинивши подачу палива газопроводом “Ямал-Європа”.

На тлі цього біржові ціни на газ у Європі оновили максимум, вперше перевищивши позначку у 2 тисячі доларів за тисячу кубічних метрів, свідчать дані торгів на Лондонській біржі ICE. Це вдесятеро вище, ніж на початку минулого року.

Джерело: www.epravda.com.ua