Як вийшло, що семирічний телевізор NVIDIA Shield досі актуальний?

You are currently viewing Як вийшло, що семирічний телевізор NVIDIA Shield досі актуальний?

Якщо ви пропустили новину, лінійка телевізорів NVIDIA Shield TV щойно отримала оновлення до Android 11, включаючи оригінальну модель 2015 року. Це сім років повноцінних оновлень ОС, а не просто невеликі виправлення безпеки та покращення продуктивності. Модель 2015, яка була випущена з Android 5.1, на цю мить отримала 27 оновлень. І це далеко не останнє оновлення, яке схоже отримають гаджети NVIDIA для Android TV. Відверто кажучи, NVIDIA виставляє на сором практично всіх інших виробників Android-пристроїв, і не тільки тих, хто продає телевізійні приставки.

Для порівняння, ТВ-приставка за $150 вже отримала більше оновлень, ніж Google обіцяє своєму флагманові Pixel 6 Pro за $899. Google обіцяє лише 3 роки ОС плюс ще два роки оновлень безпеки. Аналогічно, три роки ОС і чотири роки патчів безпеки від Samsung тьмяніють у порівнянні з цим, хоча ви можете витратити до $1379 на найдорожчий варіант Galaxy S21 Ultra.

NVIDIA показує всій індустрії, як правильно здійснювати підтримку продуктів. Це стає більш ніж незручним для решти. Який секретний рецепт NVIDIA для довгострокової підтримки обладнання?

Апаратне забезпечення, розраховане на довгу службу

Одна з основних причин, через яку серія NVIDIA Shield TV продовжує пропонувати один з найкращих на сьогодні Android TV досвід, полягає в ретельному плануванні апаратного забезпечення. Попри те, що процесорні ядра можуть бути трохи застарілими, власний процесор NVIDIA Tegra X1, на якому працює серія, як і раніше, забезпечує затребувані функції телебачення високого класу майже через сім років. Серед примітних функцій – відтворення 4K HDR10, декодування HEVC та VP9, ​​Wi-Fi 5 ГГц, мережа Ethernet та порт HDMI 2.0, що не так вже погано для ігрової графіки.

В результаті NVIDIA зупинилася на цьому ж чипсеті при оновленні Shield TV у 2017 році. Хоча модель 2019 року перейшла на процесор Tegra X1+, єдині відмінності полягають у збільшенні тактової частоти та більш компактному та ефективному 16 нм виробничому процесі. Всі моделі Shield пропонують однакові основні апаратні функції, що полегшує підтримку та оновлення всієї лінійки продуктів одночасно. І все це завдяки продуманості конструкції низькорівневого дизайну.

Вибір на користь власної розробки процесора, а не готової деталі Qualcomm або Mediatek, допоміг і в іншому. Чипсети 2015 року від цих виробників були обмежені лише парою років підтримки або менше для бюджетних моделей. Навіть найкращі зобов’язання Qualcomm щодо оновлення сьогодні забезпечують лише три роки повного оновлення ОС Android. Вибір на користь власного кремнію дозволяє NVIDIA підтримувати свої платформи Tegra X1 та X1+ стільки, скільки вона захоче.

Варто також відзначити, що NVIDIA продовжує постачати чипсети Tegra X1 та забезпечувати апаратну підтримку Nintendo Switch. Ймовірно, компанія розробила довгостроковий план підтримки, розрахований на типовий п’ятирічний термін життя ігрової консолі. Але, випустивши два великі хіти на одному чипі, NVIDIA підтримує Tegra X1 довше, ніж планувала спочатку. На щастя, власне обладнання дає можливість зробити це.

У результаті взяття під контроль апаратного забезпечення нижнього рівня не тільки дозволило NVIDIA створити перспективний продукт, який залишається актуальним протягом багатьох років. Компанія також може підтримувати свій чипсет та продукти доти, доки вона готова інвестувати у розвиток, а не залежати від дорожньої карти кремнію іншої сторони.

Просте програмне забезпечення

Підхід NVIDIA до апаратного забезпечення поєднується з аналогічним підходом до програмного забезпечення. На відміну від деяких інших Android TV-приставок та боксів, серія Shield TV залишається близькою до стокової. Звичайно, компанія наділяє свої продукти деякими власними функціями, такими як AI upscaling, ігрові програми Geforce та кілька ярликів ОС, але це все одно той самий типовий Android TV. На відміну від нього, інтерфейс PatchWall від Xiaomi, можливо, є більш спеціалізованим для ТБ – його унікальне компонування та інші функції вимагатимуть більше зусиль для перенесення при появі нової версії Android TV.

Наприклад, найновіший інтерфейс Discover для NVIDIA Shield TV з’явився всього через кілька місяців після того, як Google оновила інтерфейс Android TV з новою вкладкою Discover. Аналогічно, лінійка телевізорів NVIDIA також отримала підтримку Stadia так швидко, як Google змогла привнести її до свого Chromecast з приставкою Google TV.

Як і апаратне забезпечення Tegra, програмне забезпечення Nvidia для телевізорів орієнтоване на найсуттєвіші враження від перегляду телевізора з кількома простими програмами, що дозволяють розширити можливості ігор тощо. За останні сім років платформа не роздулася і не відхилилася від первісного завдання, що гарантує, що її ОС залишається відносно простою в оновленні.

Завдяки довгостроковій підтримці оновлень, NVIDIA Shield TV продовжує залишатися дуже гарним продуктом. Насправді він, напевно, увійде до списку кращих Android-пристроїв усіх часів. Конкуруючі телевізійні плеєри та екосистема Android загалом повинні взяти приклад з NVIDIA та прагнути підтримувати свої продукти доти, доки споживачі їх використовують.

Джерело: root-nation.com