Затверджені остаточні специфікації стандарту PCI Express 6.0

You are currently viewing Затверджені остаточні специфікації стандарту PCI Express 6.0

PCI Express (PCIe) – одна з основних технологій у комп’ютерах практично всіх виробників. У ноутбуках, настільних комп’ютерах та серверах PCIe використовується для підключення твердотільних накопичувачів, жорстких дисків, відеокарт та мережевих інтерфейсів до материнської плати комп’ютера.

Протягом багатьох років інтерфейс PCI розвивався у міру зміни галузі та її потреб. Остання ітерація PCIe 6.0 – це великий крок уперед з точки зору продуктивності, який допоможе забезпечити роботу програм для роботи з великими даними на довгі роки вперед.

За даними SaaS Scout, очікується, що до 2023 обсяг ринку великих даних досягне $103 млрд, а користувачі Інтернету щодня створюватимуть 2,5 квінтильйона байт даних. У такому середовищі можливість швидкого доступу до цих даних має першорядне значення всім – від індивідуальних користувачів до великих організацій. Консорціум PCIe, PCI-SIG стверджує, що специфікація 6.0 забезпечить продуктивність, необхідну для роботи нового покоління застосунків зберігання даних.

«PCI-SIG рада оголосити про випуск специфікації PCIe 6.0 менш ніж через три роки після виходу специфікації PCIe 5.0», – сказав голова та президент PCI-SIG Ел Янес у рамках оголошення. «Технологія PCIe 6.0 – це економічно ефективне та масштабоване рішення для міжмережевих з’єднань, яке продовжуватиме впливати на такі ринки з інтенсивним використанням даних, як центри обробки даних, штучний інтелект/машинне навчання, високопродуктивні обчислювальні системи, автомобілебудування, IoT та військова/аеро промисловість, а також захищати інвестиції галузі, зберігаючи зворотну сумісність з усіма попередніми поколіннями технології PCIe».

PCIe 6.0 забезпечує швидкість передачі необроблених даних до 64 гігатрансферів на секунду (GT/s), що вдвічі вище за швидкість 32 GT/s, яку забезпечувала специфікація PCIe 5.0. PCI-SIG стверджує, що нова специфікація дозволяє досягти двонаправленої пропускної спроможності 256 ГБ/с для ліній x16.

Нова специфікація також сумісна з усіма попередніми поколіннями PCIe, що дозволяє компаніям якнайшвидше приступити до її впровадження.

PCI-SIG вважає, що нова специфікація буде особливо корисною для високопродуктивних обчислень (HPC), центрів обробки даних, прикордонних мереж, систем штучного інтелекту та машинного навчання (AI/ML), автомобільної промисловості, Інтернету речей (IoT) та військової/аерокосмічної промисловості і ще більше зміцнить PCI Express як дефакто міжз’єднання для високошвидкісних інтерфейсів.

Джерело: root-nation.com