Зеленський – про судову реформу: сподіваюся, в законопроєкті не вдалося заховати юридичні ”міни”

You are currently viewing Зеленський – про судову реформу: сподіваюся, в законопроєкті не вдалося заховати юридичні ”міни”

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення народними депутатами Верховної Ради законопроєкту №3711-д. Цей документ, який відновлює роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), надав нові сили судовій системі й буде сприяти справедливості, зазначив глава української держави.

Про подію президент висловився ввечері у вівторок, 29 червня, на своєму Telegram-каналі. Він заявив, що чекає проєкт закону на підпис.

“Ми обіцяли людям відновлення та подальше панування справедливості. Ми робимо це за допомогою різних інструментів щодня”, – написав Зеленський.

Ухвалення вказаного документа він назвав хорошою новиною. “Сподіваюся, нікому не вдалося заховати в законопроєкті юридичні “міни” або спотворити його зміст “поправковим спамом”, – зазначив президент.

Він додав: ВККС повинна бути і буде сформована так, щоб у її членів не було жодних “зобов’язань” або “зв’язків” із так званою суддівською мафією.

За словами Зеленського, у політиці є й ті, хто проти залучення міжнародних експертів і їхньої вирішальної ролі під час відбору кандидатів до ВККС – тобто проти реальної судової реформи. Її вони бояться, але це “корисний страх”, написав президент.

“Ті, хто перетворював судову систему на приватну комерційну корпорацію, мають змиритися і запам’ятати: ваш час закінчився в 2019 році. Ми продовжуємо прибирати всі залишки старої системи з життя України”, – заявив глава країни.

Нагадаємо, за відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України проголосували 293 народних депутати. 217 голосів дала фракція “Слуга народу”, 22 – “Європейська солідарність”, 13 – група “За майбутнє”, 15 – фракція “Голос”, 19 – група “Довіра”.

Також у парламенті підтримали правку до проєкту про судоустрій. Рішення конкурсної комісії буде ухвалюватися 4 голосами (з яких два – міжнародних фахівців).

Джерело: www.obozrevatel.com