AMD та Nvidia розробляють багатокристальні GPU

You are currently viewing AMD та Nvidia розробляють багатокристальні GPU

AMD і Nvidia, згідно з наявними даними, активно працюють над багатокристальні GPU. У Nvidia такими можуть бути рішення покоління Hoper, а AMD може перейти на чіпcети вже в наступному році. І сьогодні ми можемо вперше поглянути на технічні подробиці розробки AMD, отримані безпосередньо з патенту. Як завжди, патент не гарантує впровадження описаної в ньому технології, але в даному випадку все схоже на те, що AMD вже використовує.

Отже, головна особливість даного патенту вказана в його назві – Active Bridge Chiplet With Integrated Cache. Тобто активна чіплетная шина з інтегрованою кеш-пам’яттю. Можна сказати, що це еволюція технології Infinity Cache, що дебютувала в відкритих Radeon RX 6000.

Суть ідеї AMD полягає в тому, щоб перетворити інтерфейс, який з’єднує між собою окремі чіплети GPU, в тому числі в кеш-пам’ять третього рівня.

AMD пояснює, що будь-яка взаємодія між чіплетами буде здійснюватися за допомогою активної шини, яка буде потрібно для доступу до каналів пам’яті на окремих чіплетах графічного процесора. При цьому, замість того, щоб покладатися на окремі кеші чіплетов, весь активний кеш шини буде діяти аналогічно монолітному кешу графічного процесора. Тобто пам’ять буде адресована як єдиний реєстр. На жаль, поки неясно, коли такі GPU можуть з’явитися на ринку.

Повідомляє: telegram-канал IT Spot