Для українських військових розробляють власний месенджер «Розмова»

You are currently viewing Для українських військових розробляють власний месенджер «Розмова»

В інтерв’ю для Forbes голова відомства Юрій Щиголь повідомив, що спеціалістами Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України ведуться розробки месенджера для військових. Нова програма називатиметься «Розмова», тому що мати власний месенджер безпечніше, ніж користуватися іншими популярними застосунками. Але спочатку його перевірять на рівень захищеності, а тоді вирішать, чи пропонуватимуть його військовим.

«Ми не можемо говорити про захищеність будь-яких застосунків, адже обробка інформації означає, що вона десь зберігається певний час, – пояснює Щиголь. «Якщо ти носій держтаємниці і в тебе є певні знання та навички, потрібно обмежити себе у використанні застосунків», – зазначив він.

Наразі українським військовим пропонують користуватися швейцарською програмою Threema, цей месенджер використовує швейцарська армія, бо заборонила всі інші. Він відповідає нормам Європейського Союзу щодо збереження даних. До речі, в Google Play та App Store месенджер коштує $5, там цю вартість покриває армійський бюджет. У нас це просто рекомендація, бо програма не сертифікована в Україні.

Нагадаємо, у 2018 році Генеральний штаб Збройних сил України закликав військовослужбовців не користуватися месенджерами в зоні бойових дій.

«У месенджерів типу Telegram та Viber сервери знаходяться в Росії, а у WhatsApp та Skype – у США, – сказав тодішній начальник військ зв’язку Володимир Рапко. – Якщо ви відкрили месенджер і працюєте в ньому, то в ньому є всі дані про вас».

Нагадаємо також про військовий застосунок «Джура», який має корисні функції для наших солдат, але без передачі даних іншим спецслужбам і поширення пропаганди. Цей застосунок став гарною альтернативою. На сьогодні українським застосунком вже користується понад 50 тис. військовослужбовців. Він має корисні й унікальні складові, де всі користувачі можуть обговорювати проблеми чи питати поради, а довідник містить позначення військових одиниць і тактичних символів за стандартами НАТО.

Застосунком уже зацікавилися у Збройних Силах України, з авторами уклали меморандум про співпрацю, тож нині працюють над тим, аби залучити якомога більше користувачів.

Джерело: root-nation.com