Докладно описані специфікації чипів Tensor серії Google Pixel 6

You are currently viewing Докладно описані специфікації чипів Tensor серії Google Pixel 6

Нові Pixel 6 і Pixel 6 Pro нарешті представили офіційно після декількох місяців витоків. Однією з найпримітніших деталей в цих телефонах є наявність чипсета Google Tensor, спеціально розробленого для смартфонів Pixel.

Компанія говорила про чипсет, але, як і Apple, не розкрила багато специфікацій. Проте, виданню Engadget вдалося розкрити деякі його деталі. Для початку важливо сказати, що ми маємо справу з 5 нм чіпсетом, аналогічним тому, що Qualcomm, Samsung і Huawei пропонують зі своїми флагманськими процесорами.

ЦП чипа Tensor має трьохкластерну архітектуру з двома великими ядрами ARM Cortex-X1, які працюють на частоті до 2,8 ГГц. Для порівняння, у Qualcomm Snapdragon 888 і Exynos 2100 є одне додаткове ядро ​​ARM Cortex-X1. Однак рішення Qualcomm працює трохи вище, ніж його конкурент. Рухаючись далі, ЦП також має два ядра ARM Cortex-A76 з тактовою частотою до 2,25 ГГц і чотири ядра ARM Cortex-A55 з тактовою частотою до 1,8 ГГц. Є деякі розбіжності з приводу використання ядер ARM Cortex-A76, мова йде про стандарти A78 або навіть A77. Однак компанія, схоже, впевнена в продуктивності, пропонованої її пакетом. Для графічних завдань є графічний процесор ARM Mali-G78. На цю мить у нас немає точних цифр для цього графічного процесора, але ми припускаємо, що у нього 20 ядер. Це те, про що говорили попередні чутки.

Згідно Google, її чипсет був розроблений спільно з Google Research. Це дозволило створити платформу AI/ML, Tensor відкриває «нові можливості, які потребують сучасного машинного навчання». Це стосується таких функцій, як режим руху, розмиття обличчя, режим поліпшення мови для відео і застосування HDRnet до відео.

У Tensor є автоматичне розпізнавання мови, по суті, найпередовіша технічна версія, яку можна використовувати в програмі Recorder або Live Caption без розряду всієї батареї. Не те щоб це проблема ні для Pixel 6, ні для Pixel 6 Pro, оскільки Google нарешті пропонує смартфони з великими батареями. Tensor також підтримує функцію Live Translate на Pixel 6 і Pixel 6 Pro, і застосунки, такі як Messages і WhatsApp, можуть отримати з цього вигоду.

Чип дозволить новому смартфону забезпечувати точне розпізнавання облич на фотографіях і відео. На додаток до нового Tensor, Google використовує модуль Titan M2, який є ядром безпеки Tensor. Також існує TrustZone під керуванням Trusty OS. Чип Titan M2 може протистояти таким атакам, як електромагнітний аналіз, скачки напруги і навіть лазерне пошкодження.

Джерело: root-nation.com