Інтернет Starlink може стати «мобільним» до кінця року

You are currently viewing Інтернет Starlink може стати «мобільним» до кінця року

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск і його компанія докладають усіх зусиль, щоб вивести на орбіту більше супутників, здатних забезпечити доступ в Інтернет людям в усьому світі. Поки що SpaceX має на орбіті сотні супутників Starlink, і протягом року планується запустити ще більше. Нещодавно Маск зробив захоплююче оголошення про те, що до кінця 2021 року інтернет-сервіс Starlink може стати повністю мобільним.

Це означало б, що інтернет-сервіс міг би відстежувати клієнтів за різними адресами і використовуватися в рухомих транспортних засобах. Маск також заявив, що Starlink може вийти з бета-версії вже влітку. Наразі на бета-версію Starlink, запущену в жовтні минулого року, підписалося понад 10 тис. осіб.

Під час бета-тестування клієнти не можуть переміщувати обладнання з адреси на адресу. Бета-сервіс працює тільки за одною домашньою адресою. Подробиці про майбутнє Starlink з’явилися, коли Маск відповів комусь у Твіттері на запитання, коли вони зможуть поставити приймальну тарілку на автофургоні або перенести її з однієї адреси на іншу.

Маск відповів, що інтернет-сервіс стане повністю мобільним наприкінці цього року, що дозволить переміщати його куди завгодно або використовувати в русі на автофургоні або вантажівці. Він також зазначив, що SpaceX необхідно «ще кілька запусків супутників» для досягнення повного покриття, а системі також необхідно оновити програмне забезпечення. SpaceX подала документи в FCC, щоб зробити сервіс мобільним в березні.

Коли SpaceX подала запит у FCC, вона заявила, що надання послуг мобільного зв’язку відповідає суспільним інтересам і дозволить операторам і користувачам отримувати доступ до послуг для підвищення продуктивності. Маск також зазначив, що час безвідмовної роботи Starlink, а також пропускна здатність і час очікування швидко поліпшуються. Раніше він обіцяв, що до кінця року швидкість подвоїться, а латентність скоротиться. Планується, що супутниковий інтернет від компанії SpaceX розширить зону тестування технології навіть на Філіппінах – країні, яка вважається однією з найгірших за станом Інтернет-зв’язку у світі.

Джерело: root-nation.com