Комп’ютерні комплектуючі можуть впасти в ціні

You are currently viewing Комп’ютерні комплектуючі можуть впасти в ціні

Наступні півроку очікується падіння цін на SSD диски і оперативну пам’ять як мінімум на 10%.

Мрієте оновити свій комп’ютер, встановивши йому швидкий SSD або збільшивши обсяг оперативної пам’яті? Восени мрія може здійснитися – пам’ять буквально знеціниться. Аналітики пророкують падіння цін на комп’ютерні комплектуючі на базі NAND і DRAM до рекордно низького рівня через їх надлишку на ринку і низький попит. Відповідно до нового звіту від DRAMeXchange, восени ціни просядуть приблизно на 10% протягом 2020 року і продовжать падіння протягом всього першого кварталу 2021 року.

“Не дивлячись на традиційний піковий осінній сезон продажів електроніки та випуск нових iPhone від Apple, квартальне зниження комп’ютерної пам’яті NAND і DRAM, ймовірно, досягне 10% через надлишкових запасів комплектуючих на складах і слабких продажів в результаті впливу пандемії коронавіруса”, – пише DRAMeXchange .

Ресурс DigiTimes підтверджує слова аналітиків, що ціни на мікросхеми пам’яті впадуть на 10% в четвертому кварталі, при цьому тенденція до зниження збережеться в першій половині 2021 року. Причина падіння цін – попит і пропозиція. Вендорами було зроблено занадто багато чіпів пам’яті, і її стали слабо купувати.

Оперативна пам’ять Corsair

Аналітик Deutsche Bank Сідні Хо пише, що центри обробки даних і інші корпоративні клієнти накопичили запаси пристроїв пам’яті на початку пандемії через побоювання з приводу нестачі їх в майбутньому. Це викликало надлишок пропозиції, а тепер відбивається у вигляді зниження попиту з боку клієнтів.

Не тільки панічна скупка привела до падіння цін. Виробники продовжують покращувати продуктивність флеш-пам’яті, і роблять технологічні прориви в цій галузі, що тільки здешевило процес їх виготовлення, при цьому підвищило їх швидкість. Цього року відбувся вихід перших накопичувачів на шині PCI Express 4.0, яка подвоїла швидкість роботи NVMe NAND дисків. Останні будуть використовуватися в нових ігрових приставках PlayStation 5 і Xbox Series X.

Безумовно, падіння цін тільки вітається фанатами комп’ютерів, але може обернутися катастрофою для виробників. Деякі виробники NAND пам’яті скорочують поставки, щоб спробувати зупинити падіння цін. Але компанії, які використовують флеш-пам’ять в своїх продуктах, не встигають позбутися запасів через економічний спад.

Джерело: Сегодня