Космічний апарат Juno продовжить свою місію бiля Юпітера!

You are currently viewing Космічний апарат Juno продовжить свою місію бiля Юпітера!

Космічний корабель Juno, що обертається навколо Юпітера з 2016 року, отримав нове життя завдяки NASA. Тепер цей робот-дослідник повинен продовжити свою місію, принаймні, до вересня 2025 року.

Продовження місії, недавно надане NASA, розширює програму Juno, що означає, що космічний апарат збиратиме відомості про найбільшу планету в нашій Сонячній системі і її супутниках. Відомо, що на деяких з цих супутників є вода (особливо на Європі), і вони можуть бути одними з найймовірніших місць в Сонячній системі, де ми могли б знайти примітивне життя.

Космічний апарат Juno був запущений до Юпітера у 2011 році. Його основа місія – вивчити, як Юпітер формувався і розвивався з плином часу, – повинна була завершитися в липні 2021 року.

Ця нова розширена місія включає 42 додаткових орбіти Юпітера і обльоти його супутників Ганімеда, Іо та Європи. Також будуть проводитися спостереження полярних циклонів на полюсах Юпітера, і NASA проведе перше в історії докладне дослідження системи слабких кілець, що оточують планету.

Обліт супутників розпочнеться 7 червня 2021 року, коли Juno пролетить низько над Ганімедом, скоротивши період обертання космічного апарату з 53 до 43 днів. Цей прохід також відправить Juno до Європи. Після прибуття туди 29 вересня 2022 року орбітальний період Juno скоротиться до 38 днів.

Juno також недавно виявив FM-радіохвилі, які виходять від одного з найбільших супутників Юпітера, Ганімеда. Хвилі були виявлені в магнітних лініях, що з’єднують Ганімед з полярними областями Юпітера.

Сигнал, що спостерігався усього лише п’ять секунд, коли космічний апарат пролетів повз Ганімеда на швидкості 180 000 км/год, був, ймовірно, результатом посилення радіохвиль електронами в процесі, званому циклотронною мазерною нестабільністю (CMI). Той же самий ефект, який, ймовірно, може генерувати ультрафіолетові полярні сяйва, які також зафіксував Juno.

У найближчі роки Juno буде надавати поточні дані дослідникам, керуючим майбутніми місіями до Юпітера, в тому числі космічним апаратом NASA Europa Clipper і космічним апаратом JUpiter ICy Moon Explorer (JUICE) Європейського космічного агентства.

Джерело: root-nation.com