Мендель: війна нікому не потрібна, Зеленський готовий зробити все, щоб її закінчити

You are currently viewing Мендель: війна нікому не потрібна, Зеленський готовий зробити все, щоб її закінчити

Україна налаштована дипломатичним шляхом врегулювати ситуацію на Донбасі, а президент Володимир Зеленський готовий зробити все, щоб закінчити війну, яка нікому не потрібна.

Про це заявила його прессекретарка Юлія Мендель в ефірі програми “Погляд з Банкової” на каналі “Дом”.

“Україна налаштована на те, щоб рухатися далі, саме дипломатичним шляхом, активізувати процеси”, – сказала вона, коментуючи результати переговорів лідерів України, Франції та Німеччини, які відбулися 16 квітня.

За словами Мендель, одним із важливих питань, яке піднімалося в Парижі, було обговорення так званих “кластерів”. Такий документ, узгоджений Францією і Німеччиною, передбачає конкретні кроки для виконання домовленостей про досягнення миру на сході країни.

“Війна нікому не потрібна. Вона не потрібна ні Україні, ні Європі, ні світу. Давайте згадаємо те, що це єдина війна, яка зараз йде в Європі. І президент Володимир Зеленський готовий зробити все для того, щоб її закінчити”, – підкреслила Мендель.

Вона додала, що і канцлер Німеччини Ангела Меркель, і президент Франції Еммануель Макрон підтримують цей крок.

  • Президент Володимир Зеленський 16 квітня прибув до Парижа для зустрічі з французьким лідером Еммануелем Макроном. Крім того, в онлайн-режимі до них приєдналася канцлерка Німеччини Ангела Меркель.
  • Також Зеленський зазначив, що на зустрічі в “нормандському форматі” будуть обговорюватися “кластери” покрокового виконання Мінських домовленостей. Він розраховує на припинення вогню на Донбасі. Зустріч радників відбудеться 19 квітня.
  • Макрон після зустрічі із Зеленським зробив заяву про Донбас українською мовою.
  • Крім цього, французький лідер сказав, що має намір провести переговори з президентом Росії Володимиром Путіним.
  • Український лідер запропонував Макрону підписати декларацію про підтримку вступу України до Євросоюзу.

Джерело: www.obozrevatel.com