Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 8.07.2020

Ви зараз переглядаєте Щоденна підбірка новин світу цифрових технологій за 8.07.2020

В мережі відкрили сайт вікон через який можна глянути на світ

Якщо комусь за час карантину (або взагалі) набрид вид з вікон свого будинку — сміливо радьте йому сайт WindowSwap, що дозволяє подивитися на світ з інших вікон.

Сайт було створено під час карантину в якості альтернативи для людей, які скучили за подорожами. WindowSwap дозволяє «відправитися» в іншу країну і поглянути на неї очима місцевого жителя – буквально.

У такий спосіб можна «мандрувати» по всій земній кулі – по Європі, Америці, Азії та Австралії.

Можна поділитися і своїм виглядом з вікна – для цього достатньо записати 10 хвилин футажу.

Nokia розробляє обладнення з відкрим інтерфейсом

Стало відомо про те, що фінська компанія Nokia стане першим великим виробником телекомунікаційного обладнання, який оснастить свою продукцію відкритими інтерфейсами, що дозволяють операторам мобільного зв’язку створювати мережі, не прив’язані до єдиного постачальника.

Нова технологія, що отримала назву «Відкрита мережа радіодоступу» (Open RAN), призначена для того, щоб зменшити залежність від якогось одного постачальника. Це зробить кожну частину телекомунікаційної мережі сумісної і дозволить операторам вибирати постачальників компонентів для різних її сегментів, налаштовуючи їх у відповідності з поточними потребами. Для компаній, які планують здійснити розгортання мереж зв’язку п’ятого покоління (5G), такий підхід дає ряд переваг, оскільки дозволяє прискорити процес формування архітектури, робить її більш дешевою і гнучкою, а також спрощує процес подальшої експлуатації.

Представник прес-служби фінської компанії розповів про те, що Nokia має намір здійснити розгортання відкритих інтерфейсів на основі технології Open RAN на основній смузі радіочастот і в базових станціях. Open RAN включає в себе як апаратне, так і програмне забезпечення, дозволяючи здійснити розгортання 5G на віртуалізованних і контейнерних платформах, здатних працювати на обладнанні різних виробників. Згідно з планами компанії, підтримка відкритих інтерфейсів з’явиться в базових станціях Nokia AirScale в кінці цього року. У наступному році виробник розширить підтримку відкритих інтерфейсів на весь портфель наданого обладнання та програмного забезпечення.

Приватбанк роздає доступ до Apple Music

Приватбанк загорівся пристрастю до меломанам. Підтвердженням цього є наданий клієнтам безкоштовний доступ до Apple Music.

Олата за доступ до контенту не стягуватиметься протягом перших чотирьох місяців користування сервісом. Цільова аудиторія цього «Акційний небаченої щедрості» – діючі користувачі «Приват24», ніколи раніше не оформляли підписку на Apple Music. Алгоритм отримання доступу

  • Оновити «Приват24».
  • Перейти до підрозділу Apple Music.
  • Оформити передплату.

В арсеналі розробленого «яблучної» компанією сервісу – понад 60 млн композицій з функцією online-прослуховування без реклами, опцією «заливки» улюблених треків на призначені для користувача пристрої і можливістю створення власних плей-листів.

Google тестує нову функцію зі світлофорами

Компанія Google, схоже, експериментує з новою функцією і незабаром користувачі зможуть побачити точне місце розташування світлофора на Картах Google.

Нова функція нагадує ту, яка Apple додала в Apple Maps в складі iOS 13 в минулому році, запевняють джерела.

Світлофор буде видно як при навігації, так і при простому перегляді.

На даному етапі це оновлення поступово поширюється серед обмеженої кількості користувачів, а Google збирає відгуки і допрацьовує функціональність. Зокрема, на Google Pixel 4 цієї функції поки немає.

Реальний стан світлофора при цьому відображатися не буде, але тим, хто використовує Карти Google для навігації, нововведення може виявитися досить корисним: воно дозволить не прогавити світлофор на наступному перехресті.

Поки неясно, коли нововведення стане доступний широкій аудиторії. Також невідомо, чи буде воно доступним найближчим часом користувачам iOS версії додатка.

Користувач PlayStation 4 знайшов спосіб зламати консоль.

За це Sony заплатила йому $10 тис.

Користувач отримав виплату завдяки спеціальній програмі Sony. Відповідно до неї, компанія готова виплатити до $50 тис. за знайдену помилку в роботі консолі або уразливість (сума виплати залежить від того, наскільки уразливість критична).

Нгуєн знайшов у версії 7.02 експлойт, який дозволяв зламати PlayStation і запускати на ній піратські ігри. Крім цього, з використанням експлойта WebKit після злому з’явилася можливість маніпулювати даними користувача.

Виявилося, що критична уразливість була усунена ще чотири місяці тому, однак програміст не розповів про неї в Мережі, звернувшись безпосередньо в Sony.

Австралійська компанія FieldMicro запускає автоматизовану систему моніторингу полів і ферм та систему їх управління ха допомогою платформи SmartFarm.

Про це повідомляє Future Farming.

Система складається з портативних пристроїв спостереження FieldBot, розташованих на полях та фермах і підключених в мережу зв’язку. FieldBot має вбудовану сонячну панель, HD-камеру і датчики вимірювання температури, тиску повітря, вологості, датчиками дощу, руху, звуку і багатьма іншими.

Таким чином він може моніторити і управляти домашньою худобою, управляти воротами ферми, коритами для води, лебідками, іригаційними засувками, насосами тощо.

Фермери можуть встановити стільки FieldBot-ів, скільки необхідно їх фермі, і управляти ними з платформи SmartFarm на смартфоні, планшеті або комп’ютері.

Хмарна платформа SmartFarm FieldMicro є центром управління FieldBot і забезпечує моніторинг в реальному часі, автоматизацію інфраструктури, супутникові знімки і більш глибоке розуміння роботи ферми. 

Фермери можуть використовувати інформацію, зібрану за допомогою FieldBot для прийняття поточних та майбутніх бізнес-рішень.

Компанія FieldMicro в партнерстві з компанією John Deere надала дані в режимі реального часу безпосередньо на платформу SmartFarm, що дозволило отримати більш повне уявлення про експлуатацію і сервісне обслуговування тракторів для фермерів.

Японський суперкомп’ютер повідомив що провітроювання зменшує ризик зараження коронавірусом

Симуляційні моделі, побудовані японським суперкомп’ютером Fugaku, продемонстрували менший ризик зараження коронавірусом у поїздах, якщо зменшити кількість пасажирів і відкрити вікна. Дослідження провели після старту публічної дискусії стосовно можливості зараження інфекцією через повітря.

Про це повідомляє Reuters.

Згідно з новими висновками науковців щодо повітряних шляхів зараження коронавірусом, необхідно покращити заходи з вентиляції приміщень та уникати замкненого простору.

Останні результати дослідження технологічного гіганта Riken за участі суперкомп’ютера Fugaku, з урахуванням можливості повітряного поширення коронавірусу, дали певні висновки щодо зниження ризиків у громадських місцях.

Для прикладу, відкриті вікна у поїздах знижують можливість інфікування пасажирів у 2-3 рази. Але для досягнення адекватного провітрювання необхідно збільшити відстань між пасажирами, тобто, зменшити саму кількість пасажирів у поїздах.

Для офісів, навчальних закладів та лікарень інша рекомендація для зниження ризику інфікування — встановлення перегородок між робочими/навчальними місцями та щільних штор до самої стелі між хворими.

Компанія Apple має намір зробити свої смартфони iPhone повною заміною ідентифікаційних документів.

Про це повідомляє AppleInsider.

Компанія подала кілька патентних заявок в Бюро з патенті і втоварних знаків США під спільною назвою Providing Verified Claims of User Identity (надання підтверджених відомостей про особу користувача).

У них докладно описані методи зберігання, надання та перевірки автентичності користувача документів.

Перш ніж надати за допомогою пристрою паспорт, водійське посвідчення або бібліотечну картку, спочатку доведеться підтвердити свою особу за допомогою біометричних датчиків.

Для цього можна буде скористатися Touch ID або Face ID, як при оплаті через Apple Pay, або ж біометричним датчиком Apple Watch.

UGears запустила проект STEM

Українська компанія UGears, що виготовляє механічні 3D-пазли, запустила проект STEM із використанням доповненої реальності. Про це повідомляє Ліга.tech.

Проєкт створили з навчальною метою – показати, як працюють механізми, якими користуються люди в повсякденному житті. Розробник – Live Animations, також українська компанія.

«Кожна модель з нашої STEM-колекції – це інтерактивний посібник із вивчення певного механізму. Склавши таку модель власноруч, вам стане зрозумілим принцип її роботи, конструкції та застосування у різноманітних сферах», – розповідає компанія.

Як і більшість попередніх 3D-пазлів компанії, механізми рухатимуться самостійно і без батарейок – лише завдяки резиномотору, шестірням, колесикам, тязі та гравітації.

Для STEM-колекції UGears об’єднала дві технології доповненої реальності – WebAR та MobileAR. Це означає, що кожна коробка з пазлами матиме QR-код, який можна буде зчитати, попередньо завантаживши спеціальний мобільний додаток. Тоді з’явиться можливість переглянути відео про те, як зібрану модель застосовують у житті. Наприклад, часовий механізм може перетворитись на місцевий годинник на ратуші, а коробка передач – стати частиною авто.

Поки в проекті представлені лише чотири моделі: «Маятник», «Одометр», «Коробка передач» і «Диференціал». Всього компанія має 30 ідей популярних механізмів, які планує втілити найближчі кілька років.

Instagtam тестує функцію закріплення до 3 коментарів

Instagram почав впроваджувати в свій застосунок нову функцію – можливість закріплювати коментарі до постів.

Компанія почала тестувати це нововведення ще в травні, а тепер впроваджує його на постійній основі. Кожен користувач зможе закріпити три коментаря під публікацією. На думку Instagram, це допоможе виділяти позитивні повідомлення і модерувати негатив під постами.

Щоб скористатися новою опцією, потрібно змахнути обраний коментар – в меню, крім кнопок «Видалити», «Поскаржитися» і «Відповісти», з’явиться варіант «Закріпити».

Це не перша спроба Instagram ввести інструмент для контролю за здоровою атмосферою в соцмережі. Так в липні 2019 року Instagram анонсував нові функції захисту від образливих коментарів, в листопаді 2019 року почав приховувати лайки у користувачів, а в грудні того ж року став показувати користувачам попередження про фейковий контент.

Більше інформації в телеграм каналі IT-Школа