Швейцарська армія заборонила Telegram, WhatsApp та Signal

You are currently viewing Швейцарська армія заборонила Telegram, WhatsApp та Signal

Збройні сили Швейцарії заборонили військовослужбовцям користуватися месенджером Telegram, а також такими комунікаційними застосунками, як WhatsApp і Signal. Натомість офіційно використовуватиметься споконвічнf швейцарська програма Threema. Однією з причин такого рішення «стала потреба забезпечити інформаційну безпеку». Про це заявив офіційний представник Збройних сил країни в інтерв’ю ЗМІ.

Компанія Threema базується у Швейцарії і не підпорядковується законодавству будь-яких інших країн, наприклад США, де так званий «Хмарний закон» (CLOUD Act або Clarifying Lawful Overseas Use of Data Act) зобов’язує американські технологічні фірми надавати дані на підставі законних запитів.

Threema

Месенджер Threema, як зазначив представник швейцарських ЗС, працює відповідно до норм Європейського союзу щодо забезпечення збереження даних. Щорічна плата, що стягується з користувачів компанією Threema, оплачуватиметься з поточного армійського бюджету. За останні два роки військовослужбовці кілька разів виділялися на допомогу цивільній владі з метою протидії негативним наслідкам пандемії. «За підсумками цих місій стало очевидним, що систему каналів оперативного зв’язку та інформації між різними підрозділами ВС необхідно удосконалити».

Це підтвердив інший представник армійського керівництва швейцарському інформаційному агентству Keystone-SDA. Згідно з останніми опитуваннями, найпопулярнішим у Швейцарії застосунком для обміну миттєвими повідомленнями серед осіб віком від 16 до 64 років залишається WhatsApp. Жодних санкцій щодо військовослужбовців, які продовжують користуватися іншими месенджерами, не передбачено, і багато хто в Швейцарії цю обставину піддають різкій критиці.

Джерело: root-nation.com