У США провалили законопроєкт про санкції проти “Північного потоку–2”

You are currently viewing У США провалили законопроєкт про санкції проти “Північного потоку–2”

У Сенаті США не вистачило голосів, щоб ухвалити законопроєкт від республіканців про запровадження санкцій проти російського газопроводу “Північний потік – 2”. За день до голосування в Сенаті демократи подали власний законопроєкт щодо санкцій проти РФ.

Джерело: Reuters

Деталі: Очікувалося, що законопроект республіканців провалиться в Сенаті 50-50, оскільки демократи за добу до голосування внесли власний законопроект щодо санкцій проти російського трубопроводу до Німеччини, який йде в обхід України.

Від республіканців законопроєкт про санкції проти “Північного потоку – 2” запропонував сенатор Тед Круз.

Законопроєкт Круза набрав 53 голоси “за” та 41 “проти”, при цьому для ухвалення закону потрібно 60 голосів.

Республіканці вважають, що таким чином президент США Джо Байден потурає РФ. Водночас, демократи були схильні до того, що законопроєкт Круза нашкодить відносинам США та Німеччини.

Законопроєкт від демократів, який ініціював голова комітету Сенату із закордонних справ Роберт Менендез, передбачає санкції проти вищих російських військових та урядовців, включаючи президента РФ Володимира Путіна та інших лідерів, а також ключових банківських установ, якщо Москва розпочне військові дії проти України.

Санкції також будуть орієнтовані на компанії в Росії, які пропонують безпечні системи обміну повідомленнями, такі як SWIFT.

Документ також включає положення, що допоможуть зміцнити безпеку України. Називаючи “Північний потік – 2” “інструментом зловмисного впливу Російської Федерації”, законодавство закликає Сполучені Штати “розглянути всі доступні та належні заходи”, щоб газопровід не запрацював.

Що було раніше: Держдепартамент США заявив, що законопроєкт Круза підірве “об’єднаний фронт” з Європою у протидії Росії.

Українська правда

Джерело: www.epravda.com.ua