Українські ракети запускатимуть в Австралії: Держкосмос уклав меморандум

You are currently viewing Українські ракети запускатимуть в Австралії: Держкосмос уклав меморандум

Держкосмос уклав меморандум про взаєморозуміння з австралійською компанією CosmoVision Corporation, заснованою вихідцями з України, яка займається космічними розробками і збирається запускати українські ракетоносії. Сталося це 18 січня, пише посольство України в цій країні.

Домовленість передбачає початок співпраці із запусків з майбутнього космодрому в Австралії українських ракет. Йдеться про носіїв серії «Зеніт-Австралія».

Перші запуски українських ракет з австралійського космодрому заплановано на 2023-2024 рік. У компанії планують до п’яти щорічних запусків.

«Меморандумом передбачено початок співпраці між ДКА і австралійською компанією з метою запуску з космодрому в Кейп-Йорк (штат Квінсленд, Австралія) українських ракетоносіїв серії Зеніт-Австралія для забезпечення виведення на орбіту державних і комерційних космічних апаратів виробництва України, Австралії, а також інших країн», – йдеться в повідомленні дипломатів.

Відомо, що CosmoVision Global Corporation заснували наші співвітчизники. Її гендиректор – Ілля Осадчук, який проживає з 1997 року в Сіднеї, виконавчий директор – екс-глава ДКА Андрій Жалко-Титаренко, який живе в Канаді.

Для запусків планується побудувати космодром на півострові Кейп-Йорк. Це місце розташоване найближче до екватора в Австралії, що дозволяє виводити на орбіту важче корисне навантаження. Зараз компанія чекає дозвіл влади на початок будівництва космодрому. Об’єкт планують звести за два роки.

У компанії наголосили, що їхні ракетоносії працюють на нетоксичних, екологічно чистих видах палива. Запускати будуть тільки повністю електричні супутники, токсичне паливо використовувати не мають наміру.

Раніше ми розповідали, що Кабмін ухвалив концепцію космічної програми України на 2021—2025 роки, а у Харкові пройшли випробовування вітчизняних іонно-плазмових двигунів для супутників. А ще раніше Національний Промисловий Портал розповідав що, КБ «Південне» у деталях показало ракету «повітря-поверхня» «Блискавка», аванпроект якої був захищений у жовтні минулого року. «Блискавку» планують використати для озброєння фронтових бомбардувальників Су-24М, а також інших літаків за умови встановлення додаткового підвісного контейнера.

Джерело: root-nation.com