Унікальний арт-об’єкт Дніпра переміг у всесвітньому конкурсі Lightning Design Awards 2021

You are currently viewing Унікальний арт-об’єкт Дніпра переміг у всесвітньому конкурсі Lightning Design Awards 2021

Проєкт Dnipro Light Flowers потрапив в один з топових світових журналів про дизайн, архітектуру, технології та мистецтво Designboom. Designboom – це щоденний веб-журнал, що висвітлює галузі промислового дизайну, архітектури та мистецтва на міжнародному рівні. Мова про неробочі труби заводу імені Карла Лібкнехта у Дніпрі, які стали унікальним арт-об’єктом. Але найголовніше – проєкт компанії з Дніпра Expolight переміг у всесвітньому конкурсі світлового дизайну LIT Lightning Design Awards 2021.

Довгі роки зберігалися в недоторканності тринадцять труб, що належать старій заводській ділянці. Місцева студія Expolight оживила 5 димоходів, перетворивши їх на «нове зображення цифрових квітучих квітів». Димарі тепер є частиною постіндустріальної арт-інсталяції під назвою «Квіти дніпровського світла» з піксельним освітленням, лазерами та бездротовою синхронізацією.

Ідея проєкту «Dnipro Light Flowers» – змінити образ міста заводів, у новий образ інноваційного та екологічного міста, яке варте того, щоб його відвідали, адже Дніпро зараз, стає постіндустріальним центром, каже засновник та дизайн-директор компанії Expolight Микола Каблука.

Одне «стебло» Dnipro Light Flowers – це труба висотою 123 м. Тіло труби вкрите понад 700 джерелами світла, а на вершині встановлено найпотужніший в Україні лазер. Нині їх п’ять, але незабаром це буде тринадцять заводських труб, розкиданих по всій панорамі лівого берега на протяжності 7 км, які з’єднаються найскладнішою системою управління в єдину синхронну лазерно-світлову систему. За допомогою лазерів, труби, що раніше димилися, перетворюються на новий образ у вигляді квітів, що розпускаються, і цифрових технологічних салютів. Вони є символом зародження та розвитку нових принципів у розвитку міста. Щойно шоу починається, «світло, лазери та звук запускаються одночасно в режимі реального часу за допомогою складного програмного забезпечення, яке ми розробили для бездротової синхронізації через річку», — ділиться Expolight. Крім 5-хвилинного лазерного шоу, інсталяція може мати певну тему, присвячену певним подіям як місцевим, так і міжнародним.

Звичайні городяни також можуть взяти участь в індивідуальному запуску «дніпровських світлових квітів» – за умови, що вони зроблять пожертвування через веб-застосунок на допомогу хворим дітям. «Ці запуски будуть не тільки неймовірно видовищними, але й важливими для тих, хто потребує допомоги», – кажуть в Expolight.

Dnipro Light Flowers – географічно найбільша у світі постіндустріальна світлова інсталяція, що працює як єдина система.

Джерело: root-nation.com