Фахівці ставлять під сумнів безпеку 2G та просять Apple вимкнути її на iPhone

You are currently viewing Фахівці ставлять під сумнів безпеку 2G та просять Apple вимкнути її на iPhone

Історія мережі 2G налічує понад 30 років, і досі існує безліч сервісів, які використовують її. Однак, оскільки ця мережа залишилася далеко позаду, їй приділяється набагато менше уваги. З цієї та інших причин у мережі занадто багато дірок у безпеці. Google офіційно відключила мережу 2G у системі Android. Тепер Фонд електронних рубежів (EFF) також хоче, щоб Apple перейняла досвід Android та відключила мережу 2G на iPhone. Як приклад, Google додала в Android 12 перемикач, який вмикає або вимикає функцію «Дозволити 2G» у налаштуваннях SIM-карти.

EFF високо оцінив підхід Google і попросив Apple наслідувати її приклад. Фонд хоче, щоб Apple також додала функцію відключення мережі 2G в iPhone. На цю мить ця функція в iPhone недоступна. EFF хоче цього з надією підвищити безпеку користувачів мобільних пристроїв, оскільки в мережі 2G занадто багато лазівок у системі безпеки.

Мережа 2G з’явилася в 1991 році і на той час безпеці приділялося не так багато уваги. Технологія не дуже хороша, і існує два основних ризики безпеки:

  • перший полягає в тому, що в мережі 2G використовується слабке шифрування між мобільними телефонами та стільниковими вежами. Це дозволяє хакерам легко перехоплювати телекомунікації та текстові повідомлення користувачів і навіть зламувати мобільні телефони, не надсилаючи жодних пакетів даних
  • по-друге, у мережі 2G відсутня технологія автентифікації базових станцій. Таким чином, поширені підроблені базові станції, а спамові текстові повідомлення та дзвінки, які отримують багато людей, швидше за все, зроблені підробленими базовими станціями.

Це тільки дві з основних проблем безпеки, 2G має безліч інших проблем безпеки. Починаючи з мережі 4G, ці вразливості поступово усуваються. Однак, існують симулятори базових станцій, які можуть бути знижені до 2G і продовжуватимуть страждати від попередніх вразливостей. Таким чином, є деякі користувачі мереж вищого рівня, які можуть зіткнутися з проблемами безпеки 2G.

За даними Reuters, Великобританія заявила, що до 2033 вона поступово відмовиться від своїх мобільних мереж 2G і 3G. Це дозволить країні звільнити радіохвилі для мереж 5G і, зрештою, 6G. Ці мережі будуть автономними і стануть дуже корисними для безпілотних автомобілів, дронів та технологій віртуальної реальності. Британський уряд заявив, що всі чотири оператори у Великій Британії – EE, Vodafone, O2 і Three – згодні з цим графіком. British Telecom, яка використовує ту саму опорну мережу, як і EE, заявила в липні, що вона поступово відмовиться від 3G на початку 2023 року. Потім компанія поступово відмовиться від 2G.

Уряд Великобританії заявив, що встановлення дати припинення надання послуг 2G та 3G полегшить вихід на ринок нових виробників обладнання, оскільки їм не доведеться підтримувати традиційні технології.

Джерело: root-nation.com