Європейський супутник спостереження Землі зіткнувся з аномалією на орбіті

You are currently viewing Європейський супутник спостереження Землі зіткнувся з аномалією на орбіті

В одного з найпотужніших супутників людства для спостереження за Землею виникли проблеми на орбіті. Радіолокаційний супутник Sentinel-1B, який є частиною програми Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus, не передав жодних даних з того часу, як 23 грудня відбулася аномалія. І проблема здається відносно серйозною.

«Після попередніх новин про аномалію Sentinel-1B, що відбулася 23 грудня 2021 року, було ретельно підготовлено відновлення операцій, включаючи зміни бортової конфігурації, що запобігають повторенню аномалії», – написали члени команди Copernicus в оновленні в понеділок.

«Однак у ході підготовки відновлювальних робіт стало зрозуміло, що первісна аномалія була наслідком потенційно серйозної проблеми, пов’язаної з блоком енергосистеми супутника Sentinel-1B», – додали вони. «Операції, проведені останніми днями, поки що не дозволили повторно активувати функцію електроживлення, необхідну для роботи радара. Найближчими днями буде проведено подальші розслідування для виявлення та усунення основної причини».

Sentinel-1B був запущений на полярну орбіту у квітні 2016 року, через два роки після свого близнюка Sentinel-1A. Разом два супутники забезпечують безперервне радіолокаційне картографування Землі з високою роздільною здатністю для різних користувачів. Очікується, що кожен супутник збиратиме дані як мінімум за сім років, і у кожного на борту достатньо палива для роботи протягом 12 років, згідно з описом місії.

Пара Sentinel-1 – не єдині космічні апарати Copernicus, що відірвалися від землі. Угруповання Copernicus також складається з двох супутників Sentinel-2, двох космічних апаратів Sentinel-3, супутника Sentinel-5 Precursor та Sentinel-6A, які стартували у листопаді 2020 року. Найближчими роками також планується запустити більше супутників. Copernicus також включає дані, зібрані з «допоміжних місій», які керуються багатьма різними організаціями.

Джерело: root-nation.com